HAKKINDA

  • HAKKINDA

Merhaba,
A Tasarım Mimarlık ekibi olarak her yıl düzenli olarak yurtdışına geziler düzenliyoruz. Kişisel ve mesleki gelişimin önemine inanarak sürdürdüğümüz bu geziler 2004 yılından buyana aralıksız devam ediyor.

Geziler, hem ekibi birbirine bağlayan bir tür sosyal ve kültürel paylaşım ortamı; hem de mimari ve teknik olarak bilgilendiğimiz bir çalıştay niteliğini taşıyor. Bu vesile ile yurtdışındaki meslektaşlarımızı ziyaret ediyor, farklı ölçekteki yapıları kendi mimar veya mühendisleriyle birlikte gezme, değerlendirme fırsatı yakalayabiliyoruz.

Ekip olarak birkaç günü birlikte geçirerek, seyahat etmek, yemek yemek bol bol yürümek ve fotoğraf çekmek, mesleki olarak da kentsel yaşam alanlarını, yeni inşaat tekniklerini, malzeme teknolojileri ve detay çözümlerini yerinde görmek bize müthiş bir motivasyon ve keyif veriyor. Gezilerden ortak bellek ve ekip ruhu ile geri dönüyoruz. İşte bir yıl boyunca hazırlıklar yapıp, iple çektiğimiz bu kazanımların unutulmaması amacıyla da bu blogu hayata geçiriyoruz.

Architerminal’in sadece A Tasarım’ın gezilerindeki detaylara ait bir mimari gezi blogu olduğunu tekrar belirtmek isterim. Ancak öğrencilik yıllarımda ODTÜ’de gerçekleştirdiğimiz gezilere de atfederek eklediğimiz Nostalji bölümünün ve ileri de de diğer meslektaşlarımızın katkıda bulunmak istedikleri bölümlerin geliştirilmesini de hedeflemekteyiz.

A Tasarım Gezileri ve architerminal paylaşımının uzun yıllar sürdürülmesi dileğiyle,

Ali Osman Öztürk
Y. Mimar, Başkan, A Tasarım Mimarlık